Niezwykła podróż w rodzinne strony – jakie tajemnice skrywa “Powrót”?

Niezwykła podróż w rodzinne strony – jakie tajemnice skrywa “Powrót”?

Najnowsza powieść w duchu “Pamiętnika’’

Mistrz literatury romantycznej znów podbija księgarnie – Nicholas Sparks zaskoczył nas kolejnym hitem. “Powrót” to romans obyczajowy, który poruszy Twoje uczucia! Tegoroczna powieść utrzymana w podobnym stylu jak “Pamiętnik” i “I wciąż ją kocham” gwarantuje, że tuż po lekturze w Twej głowie pozostanie część tej historii.

Lekarz, który ukrył się przed światem

Trevor Benson – przystojny lekarz wojskowy, który wcale nie planował powrotu do małego miasteczka w Karolinie Północnej. Jednak po tym, jak podczas strasznego wypadku został ciężko ranny na misji wojskowej, wszystko się zmieniło. Odziedziczona po dziadkach stara chata w spokojnym miasteczku New Bern wydała mu się nagle spełnieniem wszystkich marzeń i idealnym schronieniem, w którym będzie próbować zaleczyć swe rany – nie tylko te fizyczne, ale i poważniejsze – psychiczne. 

Niespodziewane spotkanie

Gdy Trevor osiadł w New Bern, nawet nie przewidywał poznania kogoś, kto odmieni jego życie. A jednak tak się stało – gdy los postawił na jego drodze Natalie, piękną zastępczynię miejscowego szeryfa, mężczyzna nie mógł przejść koło niej obojętnie. Ale dziewczyna, choć pozornie odwzajemniająca jego uczucia, wciąż pozostaje zdystansowana i odległa. A Trevor zaczyna się zastanawiać, co Natalie przed nim ukrywa… Czy Trevor ostatecznie przezwycięży ten dzielący ich dystans? Może jednak sekret skrywany przez Natalie okaże się przeszkodą nie do przejścia? 

Ponura nieznajoma, która wie więcej, niż myślisz

Pobyt mężczyzny w New Bern dodatkowo komplikuje obecność Callie – zbuntowanej nastolatki, mieszkającej w przyczepie kempingowej tuż przy drodze. Dziewczyna zdaje się wiedzieć coś na temat tajemniczej śmierci dziadka Trevora, a ten za wszelką cenę stara się wyciągnąć od niej wskazówki. Czy Callie pomoże mu rzucić światło na tę sprawę? Nie zawsze odpowiedzi, których szukamy są tym, co chcielibyśmy usłyszeć. Jak będzie w tym przypadku?

Czasem krok w tył to krok naprzód…

Upartość i nieustępliwość Trevora pozwolą mu ostatecznie na poznanie prawdy. Ale czy mężczyzna jest na nią gotowy? To, czego się dowie, będzie dla niego lekcją o miłości, ale i przebaczeniu. Powrót do pozornie sielskiego New Bern nauczy Trevora, że aby pójść naprzód, najpierw trzeba się cofnąć aż do miejsca, gdzie wszystko się zaczęło. Jakie wyzwania będzie musiał przezwyciężyć, by w końcu cieszyć się spokojem? Czy ma szansę na szczęśliwe życie u boku Natalie? Przekonaj się sam – mistrz romansu nigdy nie rozczarowuje! 

 

Błażej